Цікаві статті

Цікаві статті
ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ В ПОБУТІ

Найскладніша проблема в економії енергоресурсів - почати з себе. Як показує практика енергоспоживання, економія за допомогою розумного самообмеження та утеплення житла може становити дуже пристойні суми - до половини коштів на оплату комунальних послуг. Той, хто навчився економити електроенергію, воду, тепло та газ у своїй квартирі, краще розуміє необхідність енергозбереження у багатоквартирному будинку та на роботі. Прикладів таких багато. Розглянемо детальніше способи енергозбереження в побуті.

Економія тепла

Тарифи на енергоносії ростуть з року в рік, тому утеплювати своє житло - нормальне явище. Є кілька простих способів утеплення:

1. Закладення щілин у віконних рамах і дверних отворах. Для цього використовуються монтажні піни, саморозширювальні герметизуючі стрічки, силіконові і акрилові герметики і т.д. Результат - підвищення температури повітря в приміщенні на 1-2 градуси.

2. Ущільнення притвору вікон і дверей. Використовуються різні самоклеючі ущільнювачі і прокладки. Ущільнення вікон проводиться не тільки по периметру, але і між рамамі.Результат - підвищення температури всередині приміщення на 1-3 градуси.

3. Установка нових пластикових або дерев'яних вікон з багатокамерними склопакетами. Краще якщо скла будуть з теплоотражающей плівкою, і в конструкції вікна будуть передбачені провітрювачі. Тоді температура в приміщенні буде більш стабільною і взимку і влітку, повітря буде свіжим і не буде необхідності періодично відкривати вікно, викидаючи великий обсяг теплового повітря. Результат - підвищення температури в приміщенні на 2-5 градусів і зниження рівня вуличного шуму.

4. Установка других дверей на вході в квартиру (будинок). Результат - підвищення температури в приміщенні на 1-2 градуси, зниження рівня зовнішнього шуму і загазованості.

5. Установка теплоотражающего екрану (або алюмінієвої фольги) на стіну за радіатор опалення. Результат - підвищення температури в приміщенні на 1 градус.

6. Намагайтеся не закривати радіатори щільними шторами, екранами, меблями - тепло буде ефективніше розподілятися в приміщенні.

7. Закривайте штори на ніч. Це допомагає зберегти тепло в будинку.

8. Замініть чавунні радіатори на алюмінієві. Тепловіддача цих радіаторів на 40-50% вище. Якщо радіатори встановлені з урахуванням зручного знімання, є можливість регулярно їх промивати, що так само сприяє підвищенню тепловіддачі.

9. Скління балкона або лоджії еквівалентно установці додаткового вікна. Це створює тепловий буфер з проміжною температурою на 10 градусів вище, ніж на вулиці в сильний мороз.

Не рідкість, коли є проблема не з недоліком тепла, а з його надлишком. У зв'язку з цим планується починаючи з 2012 року приступити до установки поквартирних теплолічильників. Це змусить жителів регулювати температуру не кватиркою, а вентилями-термостатами, встановленими на радіатори.

Економія електричної енергії

1. Замініть звичайні лампи розжарювання на енергозберігаючі люмінесцентні. Термін їх служби в 6 разів більше лампи розжарювання, споживання нижче в 5 разів. За час експлуатації лампочка окупає себе 8-10 разів.

2. Застосовуйте місцеві світильники коли немає необхідності в загальному освітленні.

3. Візьміть за правило виходячи з кімнати гасити світло.

4. Вимикайте пристрої, що тривалий час знаходяться в режимі очікування. Телевізори, відеомагнітофони, музичні центри в режимі очікування споживають енергію від 3 до 10 Вт. Протягом року 4 таких пристрої, залишені в розетках зарядні пристрої дадуть додатковий витрата енергії 300-400 КВт * год.

5. Застосовуйте техніку класу енергоефективності не нижче А. Додатковий витрата енергії на побутові пристрої застарілих конструкцій становить приблизно 50%. Така побутова техніка окупиться не відразу, але з урахуванням зростання цін на енергоносії вплив економії буде все більше. Крім того, така теника, як правило, більш сучасною і краще за характеристиками.

6. Не встановлюйте холодильник поруч з газовою плитою або радіатором опалення. Це збільшує витрату енергії холодильником на 20-30%.

7. Ущільнювач холодильника повинен бути чистим і щільно прилягати до корпусу і дверцятах. Навіть невелика щілина в ущільненні збільшує витрату енергії на 20-30%.

8. Охолоджувати до кімнатної темпетатури продукти перед їх приміщенням в холодильник.

9. Не забувайте частіше розморожувати холодильник.

10. Чи не закривайте радіатор холодильника, залишайте зазор між стіною приміщення і задей стінкою холодильника, щоб вона могла вільно охолоджуватися.

11. Якщо у Вас на кухні електрична плита, стежте за тим, що б її конфорки були деформовані і щільно прилягали до днища нагрівається посуду. Це виключить зайвий витрата тепла і електроенергії. Не вмикайте плиту заздалегідь і вимикайте плиту трохи раніше, ніж необхідно для повного приготування страви.

12. Кип'ятіть в електричному чайнику стільки води, скільки хочете використовувати.

13. Застосовуйте світлі тони при оформленні стін квартири. Світлі стіни, світлі штори, чисті вікна, розумну кількість квітів скорочують витрати на освітлення на 10-15%.

14. Записуйте показання електролічильників і аналізуйте яким чином можна скоротити споживання.

15. У деяких будинках комп'ютерам тримають включеним постійно. Вимикайте його або переводите в спязій режим, якщо немає необхідності в його постійній роботі. При безперервній цілодобовій роботі комп'ютер споживає в місяць 70-120 кВт * год на місяць. Якщо безперервна робота потрібна, то ефективніше для таких цілей використовувати ноутбук або комп'ютер зі зниженим енергоспоживанням (процесори сімейства Atom).

В цілому цілком реально скоротити споживання електроенергії на 40-50% без зниження якості життя і шкоди для звичок.

Економія води

1. Встановіть лічильники витрати води. Це буде мотивувати до скорочення витрачання води.

2. Встановлюйте важільні перемикачі на змішувачі замість поворотних кранів. Економія води 10-15% плюс зручність в підборі температури.

3. Не вмикайте воду повною струменем. У 90% випадків цілком достатньо невеликої струменя. Економія 4-5 разів.

4. При умовно і прийнятті душа відключайте воду, коли в ній немає необхідності.

5. На прийняття душа йде в 10-20 разів менше води, ніж на прийняття ванни.

6. Істотна економія води получется при застосуванні двокнопочні зливних бачків.

7. Необхідно ретельно перевірити наявність витоку води із зливного бачка, яка виникає через старої фурнітури в бачку. Замінити фурнітуру справа копійчане, а економія води значна. Через тонку цівку витоку ви можете втрачати кілька кубометрів води на місяць.

8. Перевірте як працює "обратка" на подачі гарячої води. Якщо немає циркуляції при подачі, то Ви будете змушені прокачувати воду через стояки сусідів до тих пір, поки не отримаєте її гарячої в своїй квартирі. Зрозуміло при цьому дорога "гаряча" вода просто зливається в каналізацію.


Економія в ванній кімнаті

1. Не залишайте кран постійно включеним при чищенні зубів. Намагайтеся включати його на початку і кінці процедури. Може бути Ви навіть придбанням рідина для поласканія порожнини рота. Це дозволить на заощаджені гроші поберегти здоров'я Ваших зубів.

Економія: 15 літрів води за хвилину (757 літрів на тиждень) при 4-х членів сім'ї.

2. Вимикайте кран під час гоління. Невелика мисочка допоможе вам сполоснути бритву і заощадити Ваші гроші.

Економія на одну людину: 380 літрів на тиждень.

3. Скоротіть час перебування в душі до 5-7 хвилин.

Економія на одну людину: від 20 літрів води при кожному прийомі душа.

4. Під час прийому душу не обов'язково залишати потік води постійно максимальним. Користуйтеся максимальним напором в моменти ополіскування і змивання піни.

Економія на одну людину: до 20 літрів води при кожному прийомі душа.

5. Заповнюйте ванну на 50 - 60%.

Економія на одну людину: до 20 літрів води при кожному прийомі ванни.


Економія на кухні

1. При ручному митті посуду, заповнюйте одну з раковин (або іншу ємність) водою змішаної з миючим засобом. Потім ополаскивайте, оброблену миючим засобом, посуд в інший раковині під невеликим напором теплої води.

Економія на одну людину: до 60 літрів води в день.

2. Використовуйте посудомийну машину по можливості при її повному завантаженні.

Економія на одну людину: до 60 літрів води при кожному використанні.

3. Мийте овочі та фрукти в наповненій водою раковині при вимкненому крані.

Економія на одну людину: до 10 літрів води в день.

4. Не користуйтеся водою для розморожування м'ясних продуктів. Ви можете розморозити їх, залишивши на ніч в холодильнику.

Економія на одну людину: до 10 літрів води в день.

В цілому скорочення споживання води в 4 рази завдання цілком реалізована і малозатратная.


Економія газу

Економія газу насамперед актуальна, коли встановлені лічильники газу в квартирах, де є індивідуальні опалювальні пункти, і в приватних будинках з АОГВ. В цьому випадку всі заходи по економії тепла та гарячої води забезпечують економію газу.

У той же час при приготуванні їжі також є можливості заощадити газ.

1. Полум'я пальника не повинно виходити за межі дна каструлі, сковороди, чайника. У цьому випадку Ви просто гріє повітря в квартирі. Економія 50% і більше.

2. Деформований дно посуду призводить до перевитрати газу до 50%.

3. Посуд, в якій готується їжа повинна бути межой і не пригоріла. Забруднена посуд вимагає в 4-6 разів більше газу для приготування їжі.

4. Застосовуйте економічну посуд, ці якості зазвичай рекламує виробник. Самі енергоекономічних вироби з нержавіючої сталі з полірованим дном, особливо з шаром міді або алюмінію. Посуд з алюмінію, емальований, з тефлоновим покриттям досить не економічні.

5. Рекомендується встановлювати прокладки з алюмінієвої фольги під пальник. У цьому випадку плита не так гріється і брудниться, а газ використовується економічніше.

6. Дверцята духовки повинна щільно прилягати до корпусу плити і не випускати розпечене повітря.

В цілому, просто економне використання газу дає скорочення його споживання в 2 рази, використання пропонованих заходів приблизно в 3 рази.