НАВЧАЛЬНІ ЛАБОРАТОРІЇ КАФЕДРИ

Лабораторія телеметрії та дистанційного керування енергооб’єктами (К7-309 (б))

Площа приміщення: 36 кв.м.

Кількість посадкових місць: 12.

Відповідальна особа:
Оробчук Богдан Ярославович

Закріплені навчальні дисципліни:
Системи управління електропостачанням (ID: 2620)

Лабораторія телеметрії та дистанційного керування енергооб’єктами (К7-309 (б)) Лабораторія телеметрії та дистанційного керування енергооб’єктами (К7-309 (б)) Лабораторія телеметрії та дистанційного керування енергооб’єктами (К7-309 (б)) Лабораторія телеметрії та дистанційного керування енергооб’єктами (К7-309 (б)) Лабораторія телеметрії та дистанційного керування енергооб’єктами (К7-309 (б)) Лабораторія телеметрії та дистанційного керування енергооб’єктами (К7-309 (б)) Лабораторія телеметрії та дистанційного керування енергооб’єктами (К7-309 (б)) Лабораторія телеметрії та дистанційного керування енергооб’єктами (К7-309 (б)) Лабораторія телеметрії та дистанційного керування енергооб’єктами (К7-309 (б)) Лабораторія телеметрії та дистанційного керування енергооб’єктами (К7-309 (б))

У лабораторії студенти опановують практичні навики та вміння керувати енергетичними об’єктами на електричних підстанціях на відстанях від декількох метрів до сотні кілометрів. Зв’язок можна реалізувати як за допомогою спеціальних провідних мереж, так і радіо- або GSM каналу. Лабораторія представляє собою макет енергосистеми обласного рівня, де представлені напруги різних класів, диспетчерські пункти керування районними електричними мережами і підстанціями, які об’єднані в загальну систему диспетчерського керування енергосистеми визначеного рівня на базі мікропроцесорної техніки останнього покоління з підтримкою сучасних протоколів зв’язку між об’єктами керування.

Під час лабораторних практичних занять студенти навчаються керувати районними і обласними мережами в якості диспетчерів, приймати рішення в критичних ситуаціях, усувати нестандартні та аварійні ситуації, регулювати навантаження в енергетичних мережах в залежності від потреб споживачів. Крім того студенти вивчають будову та принци роботи мікропроцесорної апаратури керування, освоюють практичні аспекти роботи з програмним забезпеченням, яке є невід’ємною складовою апаратної частини цього складного обладнання.

Зокрема, в цій лабораторії можна побачити робочі місця диспетчерів районних електромереж, які за допомогою спеціально розробленої мережі у відповідності до міжнародних протоколів зв’язку мають можливість керувати енергооб’єктами свого району, відслідковувати показники лічильників енергії, струми, напруги, потужності, перетоки енергії, будувати графіки навантажень, реагувати на несанкціонований доступ до обладнання, на аварійні і нестандартні ситуації на всіх контрольованих об’єктах в реальному часі, приймати рішення щодо усунення цих проблем. Паралельно вся інформація з районних підстанцій передається на центральний диспетчерський пункт керування обласного рівня, де головний диспетчер може бачити загальний стан функціонування мереж області. В разі надзвичайних ситуацій диспетчер районних електромереж може передати керування головному диспетчеру обласного рівня. Такий варіант також можливо реалізувати в умовах цієї лабораторії.