ОСВІТНІ ПРОГРАМИ

Семінар електротехнічної компанії E.NEXT-Україна

28 травня 2019 року на базі кафедри електричної інженерії було проведено семінар (майстер-клас) за участю електротехнічної компанії E.NEXT-Україна, яка є українським представництвом міжнародної електротехнічної групи E.NEXT International Electrotechnical Group та спеціалізується на впровадженні комплексних електротехнічних рішень та автоматизації управління технологічними процесами, виробництві й постачанні щитового обладнання низької та середньої напруги, рішень для прокладки кабелю, світлотехнічної продукції. З привітальним словом від керівництва нашого університету виступив проректор з наукової роботи професор Рогатинський Роман Михайлович. У ході проведення семінару були розглянуті та продемонстровані установки компенсації реактивної потужності 0,4/6/10/35 кВ, перетворювачі частоти та пристрої плавного пуску, системи автоматичного вводу резервного живлення для забезпечення безперебійного електропостачання споживачів, реклоузер (пристрій для секціонування розподільних мереж) та інше обладнання цієї компанії. Під час доповідей провідних фахівців E.NEXT-Україна було багато запитань, дискусій та пропозицій від учасників. Варто відмітити, що крім студентів та викладачів кафедри електричної інженерії на семінарі були присутні керівники енергетичних служб ВАТ «Тернопільобленерго», КП «Тернопільводоканал», ТОВ «Шредер», ТОВ «ЛЕП», ТОВ «СЕБН-УА», ТОВ «СЕ БОРДНЕТЦЕ», ТОВ ТКБР «Стріла», КП «Міськсвітло», ПП «ЕТК», агрохолдингу «Мрія», фермерського господарства «ГАДЗ», ПП «Променергія», ПП «Авенір», колеги з ТНПУ ім. В. Гнатюка. Після семінару представники компанія E.NEXT-Україна зустрілися з ректором університету Петром Володимировичем Яснієм та першим проектором Митником Миколою Мирославовичем, де були обговорені питання подальшої спільної співпраці та заключено договір про співробітництво терміном на 5 років.


Монтаж освітлювальної установки фонтану Тернопільського ставу

У серпні 2018 року провідний інженер кафедри електричної інженерії Липовецький Микола Миколайович, асистент Філюк Ярослав Олександрович та студент 5-го курсу спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» Старик Юрій Іванович виконали комплекс електромонтажних та пусконалагоджувальних робіт з підсвітки другої черги аераційного фонтану Тернопільського ставу. Загальна довжина фонтану, на якому виконувались роботи, близько 180 м, виділена потужність – 7 кВт. Для освітлення було використано 180 RGB світильників з керування із центрального пульта по протоколу DMX. Урочистий запуск фонтанного комплексу відбувся на День Незалежності 24 серпня 2018 року.


Зйомки телеканалу ZIK для проекту «Вижити в Україні»

9 листопада 2017 року на кафедрі енергозбереження та енергетичного менеджменту проходили зйомки відеосюжетів телеканалу ZIK для проекту «Вижити в Україні». Активним учасником зйомок став к.т.н., доцент кафедри ЕМ Зінь Мирослав Михайлович, якому журналіст телеканалу ZIK Клепацька Ліза поставила кілька запитань щодо перспектив малої та великої гідроенергетики в Україні, зокрема щодо плюсів та мінусів можливого втілення в життя проекту 6 нових великих ГЕС у верхній течії річки Дністер. Фільм «Вижити в Україні», що присвячений проекту нових ГЕС на Дністрі, вийшов в ефір на телеканалі ZIK 16 грудня 2017 року о 15:00. Запис передачі можна переглянути за посиланням http://zik.ua/tv/video/129177. К.т.н., доц. Зінь М.М. висловлює свою думку у відеозаписі приблизно з 31 до 33 хвилини.


Захист дипломних проектів

21-22 червня 2016 року на кафедрі енергозбереження та енергетичного менеджменту проходили захисти дипломних проектів здобувачів спеціальності 7.05070108 «Енергетичний менеджмент». Цьогоріч кафедра випустила 9 фахівців: 5 денної та 4 заочної форм навчання. Всі четверо випускників заочної форми навчання приїхали до нас вчитися із Києва та Київської області і мають більш ніж 20-річний досвід роботи за фахом в Укрзалізниці. Бажаємо всім випускникам успіхів у житті, швидкого працевлаштування та кар'єрного росту, достатку, миру та сімейної злагоди.


Захист дипломних проектів здобувачів ЦППО

23-24 грудня 2015 року на кафедрі енергозбереження та енергетичного менеджменту проходили захисти дипломних проектів зі спеціальності 7.05070108 "Енергетичний менеджмент", виконані здобувачами центру перепідготовки та післядипломної освіти (ЦППО) ТНТУ ім. І.Пулюя. До захисту дипломних проектів рішенням кафедри було допущено 14 здобувачів ЦППО. Найбільш цікавими проектами є роботи: Банадиги Тетяни Андріївни "Енергоефективність сонячних батарей із криволінійною робочою поверхнею", Івасечка Романа Романовича "Енергоефективність застосування маховико-вих акумуляторів в системах автономного освітлення" та Мруг Наталії Іванівни "Енергоефективність сонячних водонагрівальних установок".


Захист магістерських робіт

21-22 грудня 2015 року на кафедрі енергозбереження та енергетичного менеджменту проходили захисти магістерських робіт студентів спеціальності 8.05070108 «Енергетичний менеджмент». Цьогоріч значна кількість робіт була представлена діючими установками. Зокрема, свої розробки представили: Бурмака Віталій Олександрович та Репета Христина Романівна (комплексна робота, керівник: к.т.н., асистент Івасечко Р.Р.); Дячук Олександр Віталійович (керівник: к.т.н., асистент Івасечко Р.Р.); Карнаух Богдан Ігорович (керівник: к.т.н., доцент Коваль В.П.); Маняка Роман Вікторович (керівник: к.т.н., доцент Зінь М.М.); Смучок Анатолій Михайлович (керівник: к.т.н., доцент Коваль В.П.). Студенти, які займалися розробками установок, були нагороджені грамотами та пам’ятними медалями. Всім випускникам кафедри ЕМ по закінченню навчання в ТНТУ бажаємо успішно влаштуватися у житті.


Семінар у гімназії за участю іноземних студентів ЕМФ

2 грудня 2015 року у класичній гімназії № 3 м. Тернополя відбувся семінар на тему «Історія, традиції, культура та система освіти України та Африки» між учнями гімназії та іноземними студентами електромеханічного факультету ТНТУ. Організувала та провела захід к.т.н., асистент кафедри ЕМ Козак Катерина Миколаївна. Після представлення презентації іноземні студенти влаштували вікторину та цікаві конкурси. Учні-переможці отримали солодощі та цінні подарунки. Педагогічному колективу й учням надзвичайно сподобалося спілкування з іноземцями, діти багато фотографувалися з ними, запрошували ще у гості. Велика подяка у підготовці заходу студентам-іноземцям групи ІЕЕ-32 Такулі Мігелю, Даніелю та їх друзям, а також студенту групи ІЕЕ-42 Акварі Майклу. Після закінчення навчання у гімназії учням запропонували продовжити освіту у нашому навчальному закладі.


Захист дипломних проектів

У другій половині червня 2015 року на всіх кафедрах електромеханічного факультету пройшов захист дипломних проектів та робіт студентів денної та заочної форм навчання. Випускники пройшли довгий шлях, успішно підготували і захистили дипломні проекти та отримали відповідну кваліфікацію. Слід відзначити, що всі студенти виявили високий рівень підготовки, представили цікаві проекти, зробили змістовні доповіді й підтвердили кваліфікацію фахівців. Вітаємо наших випускників з отриманням відповідного кваліфікаційного рівня «бакалавр», «спеціаліст» та «магістр» й бажаємо не зупинятися на досягнутому, продовжувати навчання та професійно зростати. Зичимо подальших успіхів, звершення всіх мрій і досягнення поставленої мети, а основне – адаптуватись до сучасних реалій. Надіємось, що отримана ними кваліфікація та знання принесуть корись Україні.


Урочисте вручення дипломів магістрам

31 грудня 2014 року у святковій передноворічній обстановці на нашому факультеті було проведено урочисте вручення дипломів випускникам-магістрам зі спеціальності 8.05070108 «Енергетичний менеджмент». Цю подію студенти вирішили провести в дещо незвичній традиції, запросивши на неї викладачів кафедри, які вели у них заняття. Вручення організували у вигляді останньої пари, на якій кожен випускник підсумовував свої роки навчання в стінах нашого університету, висвітлював позитиви та недоліки, висловлював свої побажання і бачення щодо покращення навчального і виховного процесу, ділився планами на майбутнє. Спілкування вийшло надзвичайно цікавим, захоплюючим та щирим. На останок, випускники вирішили започаткувати нову традицію – вшановувати пам’ять героїв, які поклали своє життя за незалежність України, біля пам’ятного знаку Небесній Сотні.


Поминальний молебень

30 листопада 2015 року біля пам’ятника Небесній Сотні (корпус № 7 ТНТУ) студенти та викладачі електромеханічного факультету і факультету управління та бізнесу у виробництві разом із духовним капеланом ТНТУ о. Ярославом Шевчуком відслужили поминальний молебень за жертвами Голодоморів, Революції Гідності та бойових дій на Сході України, запалили свічки у вигляді символічного хреста. Отець Ярослав нагадав, що Голодомор - це сплановане вбивство, смерть мільйонів. Але упродовж десятків років пам’ять про цей злочин зберігалася тисячами людей і передалася сучасному поколінню, яке здатне зберегти цю пам’ять з шляхетним достоїнством, усвідомленим миром і повагою до себе. Ця пам'ять сколихнула країну хвилею високого патріотизму на Революцію гідності, ця пам'ять покликала народ захищати свою державу, її історію і тисячолітні символи на Сході України. Всі присутні молилися і просили у Господа прощення і порятунку для душ загиблих у часи Голодомору, Революції Гідності та бойових дій на Сході України.


Презентація-семінар енергозберігаючого вентиляційного обладнання

12 листопада 2015 року на електромеханічному факультету (ауд. 7-407) проводилася презентація-семінар енергозберігаючого обладнання для систем вентиляції житлових приміщень. Для студентів й викладачів цей захід організувати та провели генеральний представник заводу ПАТ «Вентиляційні системи» у західному регіоні (м. Львів) Панько Сергій Іванович, старший менеджер компанії Козирєв Олександр Віталійович (м. Київ) та регіональний представник у Тернопільській області Проник Роман Володимирович (м. Тернопіль). Представники компанії відповідали на запитання слухачів, запрошували на роботу в компанію. Всі учасники семінару отримали від організаторів подарунки: футболки, записники та ручки із логотипом компанії, фірмові міні-рулетки Vents, довідники «Побутова вентиляція Vents 2015». Детальніше про продукцію компанії можна дізнатися на сайтах www.vents.ua та www.domovent.ua.


Міжнародний інвестиційний форум-виставка з енергоефективності

8-9 жовтня 2015 року в концерт-холі ТРЦ «Подоляни» проходив Міжнародний інвестиційний форум-виставка з енергоефективності та енергоощадності. Під час проведення заходу також проводились: науково-практична конференція, консультаційний центр, круглий стіл. Активну участь у роботі форуму-виставки та конференції прийняли працівники кафедри енергозбереження та енергетичного менеджменту і кафедри світлотехніки та електротехніки. Свої експонати на виставці представили к.т.н., доц. Зінь Мирослав Михайлович та к.т.н., доц. Коваль Вадим Петрович. Між учасниками виставки-форуму проходили жваві дискусії та обговорення.


Стажування студентів у Польщі (4 травня – 29 липня 2015 р.)

З 4 травня по 29 липня 2015 року студенти електромеханічного факультету проходили практику на підприємствах компанії «Устронянка» у Польщі (Опольське воєводство). Протягом практики вони працювати на всіх етапах виробництва продукції, попрактикуватись у заповненні технічної документації, вивчили систему розповсюдження продукції по інших містах та країнах. Також під час перебування у Польщі студенти познайомитись із культурою, звичаями та традиціями цієї країни, відвідали одне з найрозвинутіших міст – Вроцлав. По закінченню практики всім студентам висловили подяку за співпрацю та вручили сертифікати-характеристики й безліч сувенірних речей з емблемою фірми.


Урочисте вручення дипломів випускникам

3 липня 2015 року в НСОЦ «Політехнік» відбулося урочисте вручення дипломів випускникам ТНТУ. Електромеханічний факультет налічує 93 випускники, зокрема: 48 бакалаврів, 42 спеціалісти та 3 магістри. Дипломи з відзнакою отримали: бакалаври – Сеник Ярослав Андрійович (ЕС-41), Сукманюк Сергій Віталійович (ЕС-41), Стасюк Олена Богданівна (ЕТ-41); спеціалісти – Андрійчук Роман Володимирович (ЕС-51), Надворний Олексій Олегович (ЕС-51), Бенедига Ганна Володимирівна (ЕМ-51), Волинець Тарас Михайлович (ЕМ-51), Лисак Оксана Василівна (ЕМ-51), Швець Марія Леонідівна (ЕМ-51), Карнаух Богдан Ігорович (ЕЕ-51), Іванків Андрій Володимирович (ЕЕ-51); магісти – дипломи з відзнакою відсутні. Випускників привітав ректор університету Ясній Петро Володимирович.


Передача маскувальних сіток

19 грудня 2014 року в навчальному корпусі № 7 ТНТУ ім. І.Пулюя відбулася зустріч студентів та працівників університету із помічником командира батальйону з матеріального забезпечення Дмитром Гайтком та бійцем Русланом. Під час зустрічі воїнам було передано маскувальну сітку загальною площею 450 кв.м., книги, каву та два національні прапори, на яких написали побажання студенти технічного вишу та школярі Тернопільської обласної експериментальної школи мистецтв імені Ігоря Герети. В ході зустрічі бійці розповіли присутнім про ситуацію в зоні АТО, умови несення військової служби та виконання бойових завдань. Відповідаючи на численні запитання студентів вони зазначили, що українські солдати ведуть спілкування із мирним населенням Сходу, всіляко допомагають місцевим жителям, останні все більше відповідають взаємністю та братерством і це об’єднує. Помічник командира батальйону ПСМОП «Тернопіль» Дмитро Гайтко подякував студентам та працівникам університету за теплі слова та підтримку.


Плетення маскувальних сіток

21 листопада 2014 року працівники корпусу № 7 та студенти електромеханічного факультету вирішили долучитися до плетення маскувальних сіток для військових у зоні АТО в рамках акції "Маскувальна сітка для Армії руками волонтерів". До роботи також долучилися студенти факультету управління та бізнесу у виробництві. Такий хендмейд вже оцінили наші військовослужбовці на передовій. Робота хоч і не складна, та потребує великої зосередженості. Співробітники кафедри cистем електроспоживання та комп’ютерних технологій в електроенергетиці закупили сітку та матеріал для плетіння. Маскувальну сітку загальною площею 400 кв.м. планують завершити до свята Святого Миколая, щоб передати її у зону бойових дій.


Конкурс кращих кімнат гуртожитку

19 листопада 2014 року в гуртожитку № 1 проходив конкурс-огляд на кращу кімнату. Приємно відзначити, що і цього разу студенти електромеханічного факультету підтвердили репутацію найохайніших студентів гуртожитку. Призові місця завоювали: І місце – кімната № 165 (Мушинський Юрій, Смакула Роман, Ониськів Ігор, Чудакевич Володимир); ІІ місце – кімната № 86 (Гудима Мар’яна, Юнік Тетяна) та кімната № 0162 (Бабанін Сергій, Бойчук Павло, Ткачик Михайло); ІІІ місце – кімната № 87 (Мартинович Юля). Переможці отримали можливість безкоштовно користуватися Інтернетом протягом 6 місяців (І місце), 3 місяців (ІІ місце) та 1 місяця (ІІІ місце). Наші вітання переможцям.


Нагородження кращих студентів Тернопільщини

17 листопада 2014 року з нагоди міжнародного дня студента в сесійній залі Тернопільської обласної ради нагороджували кращих студентів Тернопільщини. Зокрема, грамотою Тернопільської обласної державної адміністрації та обласної ради «За стійкі моральні і духовні цінності, високу активність у громадському житті, вагомі досягнення у навчанні та з нагоди Міжнародного дня студента» була нагороджена студентка нашого факультету Онисько Уляна (гр. ЕМм-61).


Освітлення пам'ятного знаку Героям Небесної сотні

У листопаді 2014 року студенти електромеханічного факультету вирішили спробувати себе і в професійній сфері, за якою вони здобувають знання в університеті. Першокурсники запропонували виконати електричне освітлення пам’ятника Небесній сотні в нічний час, який весною 2014 року встановили їх старші колеги. Використовуючи знання, отримані під час вивчення дисципліни «Введення в спеціальність», студенти прокопали 40 м траншеї, проклали в трубі електричний кабель, встановили металеву щоглу, на якій закріпили прожектор та під’єднали його до електромережі. Вітаємо перші професійні й патріотичні кроки молоді на нашому факультеті та в нашій Альмаматері.


Екскурсія школярів по лабораторіях факультету

4 листопада 2014 року року під керівництвом класного керівника Кріль Любов Степанівни лабораторії електромеханічного факультету відвідали учні 3-Б класу школи-ліцею імені Назарія Яремчука. Багато цікавого про енергозбереження та світлотехніку дітям розказали та показали Липовецький Микола Миколайович, Тарасенко Микола Григорович, Зінь Мирослав Михайлович. Учні захопливо спостерігали за дослідами, дізналися, як за допомогою світлотехнічної продукції можна економити електричну енергію. По закінченню навчання у школі дітвора пообіцяла продовжити освіту у нашому вузі.


Посвята першокурсників у студенти

17 вересня 2014 року у парку «Загребелля» відбулася традиційна, неформальна та дружня посвята у студенти першокурсників електромеханічного факультету Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя. Цього року Студентська рада факультету запропонувала молоді активний відпочинок із елементами патріотичного виховання, що відповідає реаліям сьогодення. Дійство розпочали хвилиною мовчання та вшануванням пам'яті героїв Майдану біля пам’ятного знаку Небесній сотні, що поруч із корпусом № 7. Змагання відбувалися у формі квесту, у якому учасники проходили контрольні пункти, де брали участь у різноманітних конкурсах. По завершенню змагань усі команди були нагородженні грамотами та призами. На завершення неформальної та дружньої посвяти у першокурсники студенти співали патріотичні пісні та виконали гімн України.


Перший дзвінок 2014-2015 н.р.

1 вересня 2014 року в освітньо-мистецькому комплексі «Політехнік» відбулося урочисте відкриття нового навчального року.


Відкриття пам'ятного знаку Героям Небесної сотні

29 травня 2014 року поруч з навчальним корпусом № 7 ТНТУ ім. І.Пулюя було відкрито пам'ятний знак Героям Небесної сотні. Ініціатором спорудження пам'ятного знаку є електромеханічний факультет Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя. Також фінансову підтримку в реалізації цієї ідеї надав факультет управління і бізнесу у виробництві. Віддати шану полеглим Героям прийшло чимало людей. Це були студенти, викладачі, адміністрація університету, громадськість міста, військово-козацькі формування, семінаристи Тернопільської вищої духовної семінарії імені Патріарха Йосипа Сліпого та просто тернополяни. Студенти поклали до пам'ятного знаку квіти та поставили запалені свічі. Ведуча заходу, студентка електромеханічного факультету Наталія Соболівська прочитала вірш Уляни Колоденної «Коли мамо будуть питати». Очі й серця присутніх плакали, бо рана дуже глибока, а біль цей ніколи не мине, як і пам'ять.


Прибирання на Чистий Четвер

17 квітня 2014 року в Чистий Четвер, студенти 3-х та 4-х курсів Електромеханічного факультету на території навчального корпусу № 7 організували передсвяткове прибирання. Працьовита та креативна молодь виявила ініціативу зробити свою територію чистішою та охайнішою. До поставленої ініціативи всі віднеслися по-господарськи, озброїлися необхідним робочим інвентарем. І робота закипіла: вичищали і збирали сміття на купки, переносили старий пісок, відчищали бордюри від землі. Контролював процес та спрямовував у правильне русло «робочі сили» учасників голова студентського самоврядування факультету Назаров Віталій. В підсумку всі залишились задоволені зробленою доброю справою — і студенти, і технічні працівники та комендант корпусу, і викладачі.


В музеї політв'язнів

6 березня 2014 року у рамках заходів з відзначення 200-річного ювілею Т. Г. Шевченка групою ЕТ–12 електромеханічного факультету ТНТУ ім. І.Пулюя (куратор групи ст. викладач Вакуленко О.О., староста Ілля Кузик) були проведені Шевченківські читання біля пам’ятника Кобзарю. Студенти декламували свої улюблені вірші з «Кобзаря», проглядали рукописні рядки відомої «захалявної книжки» поета, слухали цікаві дослідження поезій, творчості й життєвого шляху славетного митця. Також цього ж дня група відвідала історико–меморіальний музей політв’язнів (м. Тернопіль). Екскурсію залами-камерами в’язниці КДБ провів її колишній політв’язень — ст. науковий співробітник музею Ігор Андрійович Олещук. На згадку про цю зустріч студенти групи ЕТ-12 підготували та подарували пам’ятний альбом для музею.


Мистецька виставка

19 лютого 2014 року у фойє навчального корпусу № 7 ТНТУ ім. І. Пулюя проводилась виставка художніх робіт студентів ЕМФ. На виставці представлені роботи Оленки Стасюк (ЕТ-31), Ірини Козбур (ЕМм-51), Ірини Ксьондзик (ЕТ-12), Олесі Ісаюк (ЕТ-11).