Профіль викладача
Зінь
Мирослав Михайлович
Науковий ступінь: кандидат технічних наук
Вчене звання: доцент
Посада: доцент кафедри електричної інженерії
zin@tntu.edu.ua
Розклад на сторінці ТНТУ
Освіта
Львівський політехнічний інститут
1984 – 1991 рр. – спеціаліст, спеціальність – «Технологія машинобудування, металорізальні верстати та інструменти», кваліфікація – «інженер-механік»
Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя
2000 р. – науковий ступінь «кандидат технічних наук», спеціальність 05.03.01 «Процеси механічної обробки, верстати та інструменти»
2006 р. – вчене звання «доцент кафедри енергозбереження та енергетичного менеджменту»
Досвід роботи
Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя
2000 – 2018 рр. – доцент кафедри енергозбереження та енергетичного менеджменту
2018 р. – до теперішнього часу – доцент кафедри електричної інженерії
НАУКОВА РОБОТА
Наукові інтереси
- Мала гідроенергетика
- Автоматизовані системи управління й оптимізація режимів енергосистем
- Забезпечення енергоефективності підприємств та житлово-комунального господарства
- Енергетичні системи забезпечення життєдіяльності людини
Публікації
Автор 70 публікацій, з них 15 – наукові статті у фахових вітчизняних і закордонних виданнях (у т.ч. 1 наукова публікація, яка індексується у наукометричній базі Scopus).
Брав участь у роботі 25 вітчизняних та міжнародних наукових, науково-технічних і науково-практичних конференцій з апробацією результатів наукових досліджень.
УМІННЯ ТА НАВИЧКИ
Мови:
- українська - рідна
- англійська - зі словником
Стажування
- Підвищував кваліфікацію у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя з курсу «Наукові основи та програмно-апаратні засоби запровадження технологій електронного навчання в освітній процес» з 09 травня 2022 року до 17 червня 2022 року (тривалість 180 годин / 6 кредитів ЄКТС), свідоцтво ПК 05408102/001759-22.
Нагороди та відзнаки
- Грамота ТОДА за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у підготовку спеціалістів та з нагоди 50-річчя ТНТУ імені Івана Пулюя. Тернопіль, травень 2010 р.
- Подяка за активну участь у підготовці та проведенні Всеукраїнської громадської ініціативи "Точка тепла" восени 2014 року. Київ, 2014 р.
- Подяка за ініціативу та наполегливість, проявлені в міжнародному проекті "Наукові пікніки" у м. Тернопіль, за вагомий внесок у розвиток науки та освіти Тернопілля. Тернопіль, 27 травня 2018 р.
- Подяка Могилів-Подільського монтажно-економічного фахового коледжу за багаторічний досвід, високий професіоналізм та принципову роботу, за співпрацю у відкритому Міжнародному архітектурному конкурсі творчих робіт здобувачів освіти "Будинок твоєї мрії. Архітектура і дизайн". Могилів-Подільський, грудень 2023 р.
НАВЧАЛЬНІ ДИСЦИПЛІНИ
- Автоматизовані системи управління й оптимізація режимів енергосистем - ID: 4800
- Забезпечення енергоефективності підприємств - ID: 4487
- Енергетичні системи забезпечення життєдіяльності людини - ID: 1974
Інше
Ще у студентські роки, починаючи з 3-го курсу, займався науковою роботою (працював на 0,5 окл. у науково-дослідній електротехнічній лабораторії інституту, де брав участь у розробленні індуктивно-ємнісних автоматично керованих трансформувально-стабілізуючих систем (ІЄАКТСС) промислових підприємств).
Після здобуття вищої освіти протягом 10 років працював над проблемами компенсації індуктивної складової споживаної реактивної потужності підприємств різних галузей народного господарства, розробляв вітроенергетичні установки потужності до 5 кВт.
Починаючи з перших років XXI століття і до теперішнього часу основний науковий і науково-практичний інтерес припадає на малу гідроенергетику. Розроблено макет сифонної ГЕС, ідеї якого з економічних міркувань доцільно реалізовувати на практиці у випадках спорудження малих ГЕС поблизу існуючих гідротехнічних споруд (гребель, шлюзних мостів тощо), де вже наявні необхідні перепади рівнів води.
Брав участь у розробленні передпроєктної пропозиції малої ГЕС потужності 100 кВт на р. Серет поблизу греблі Тернопільського ставу (відповідно до договору між Тернопільським національним технічним університетом імені Івана Пулюя і Тернопільською міською радою) (2010 р.). Розробляв також передпроєктні пропозиції низки й інших малих ГЕС у Тернопільській і Хмельницькій областях (1 – с. Мишковичі (Тернопільський р-н), р. Серет; 2 – м. Бережани, р. Золота Липа; 3 – с-ще Залізці (Тернопільський р-н), р. Серет; 4 – с-ще Микулинці (Тернопільський р-н), р. Серет; 5 – м. Бучач (біля супермаркету «АТБ») (Чортківський р-н), р. Стрипа; 6 – с. Вочківці (Волочиська міська територіальна громада Хмельницького р-ну Хмельницької обл.), р. Збруч; 7 – с. Задарів (Чортківський р-н), р. Золота Липа; 8 – с. Милівці (Чортківський р-н), р. Серет; 9 – с. Підзамочок (Чортківський р-н), р. Стрипа; 10 – с. Плотича ((Козівська селищна громада), р. Стрипа; 11 – с. Сатанівка (Хмельницький р-н Хмельницької обл.), р. Збруч; 12 – с. Калагарівка (Гримайлівська селищна громада, Чортківський р-н), р. Збруч; 13 – с. Жизномир (Чортківський р-н), р. Стрипа; 14 – с. Сокілець (Чортківський р-н), р. Стрипа; 15 – с. Струсів (Тернопільський р-н), р. Серет та ін.).
Передпроєктна пропозиція є першим і дуже важливим етапом створення ГЕС, позаяк на її основі інвестор приймає або не приймає рішення щодо доцільності подальшого вкладення власних чи кредитних коштів у той чи інший проєкт електростанції. Брав участь у розробленні робочих проєктів наступних малих ГЕС у:
- м. Бережани (генерована потужність – 65 кВт), р. Золота Липа (станція введена в експлуатацію у 2016 р.);
- с. Мишковичі (Тернопільський р-н) (генерована потужність – 65 кВт), р. Серет (станція введена в експлуатацію у 2019 р.).
Займався проєктуванням робочих коліс горизонтальних трубних пропелерних гідротурбін та штампів для виготовлення заготівок їхніх лопатей. Зазначені розробки впроваджені у виробництво.