Академічна доброчесність

На сторінці "Академічна доброчесність" можна знайти найсвіжіші події, заходи та ініціативами, спрямовані на зміцнення етичних стандартів у навчанні та дослідженнях бакалаврів.

Академічна доброчесність визначається не лише як дотримання правил інтелектуальної чесності, але й як зобов'язання до чесності, точності та інтегрітету у всіх аспектах академічної діяльності. Це фундаментальне поняття в університетському середовищі, яке підкреслює значення інтелектуальної чесності для розвитку науки та освіти.

Академічна доброчесність - це сукупність етичних принципів та визначених законом правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання, викладання та провадження наукової (творчої) діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання та/або наукових (творчих) досягнень.

Відповідальність учасників освітнього процесу за конкретні порушення академічної доброчесності визначаються спеціальними законами та/або внутрішніми положеннями закладу освіти, що мають бути затверджені (погоджені) основним колегіальним органом управління закладу освіти та погоджені з відповідними органами самоврядування здобувачів освіти в частині їхньої відповідальності.

Положення про академічну доброчесність учасників освітнього процесу Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя - наказ №4/7-969 від 01.11.2019

https://docs.tntu.edu.ua/base/document?id=465

Здобувачі вищої освіти та науково-педагогічні працівники кафедри електричної інженерії були ознайомлені з поняттям "академічна доброчесність" на розширених семінарах. Також викладачі пройшли онлайн курс на порталі Prometheus про теоретичні аспекти академічної доброчесності, про фактори, що безпосередньо впливають на культуру академічної доброчесності здобувачів вищої освіти і навчились застосовувати теоретичні знання на практиці у викладанні та науковому керівництві.

https://prometheus.org.ua/course/course-v1:Prometheus+AI101+2021_T2


З метою недопущення академічного плагіату в кваліфікаційних роботах (кваліфікаційних наукових роботах) здобувачів освітніх рівнів «бакалавр», «магістр», «доктор філософії» у 2023 н.р.:

Наказ № 4/7-347 від 03.04.23 р. Щодо перевірки кваліфікаційних робіт (кваліфікаційних наукових робіт) здобувачів вищої освіти на плагіат.


З метою недопущення академічного плагіату при написанні та виданні монографій, підручників, посібників та інших робіт, котрі вимагають рекомендації до видання вченою радою Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя

Наказ № 4/7-868 від 30.08.23 р. Про перевірку на плагіат робіт, котрі вимагають рекомендації до видання вченою радою


З метою недопущення академічного плагіату при написанні та виданні статей, котрі будуть опубліковані у періодичних наукових виданнях Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя (далі - Статей)

Наказ № 4/7-935 від 29.09.23 р. Про перевірку на плагіат статей, котрі будуть опубліковані у періодичних наукових виданнях Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя

Наказ № 4/7-951 від 10.10.23 р. Про організацію перевірки на академічний плагіат науково-методичних праць, дистанційних курсів, монографій та інших робіт, котрі вимагають рекомендації вченої ради до видання

Розпорядження № 5/13-138 від 11.10.23 р. Про планування заходів із учасниками освітнього процесу щодо дотримання правил академічної доброчесності

Наказ №4/7-426 від 24.04.2024 р. Про перевірку на плагіат навчальних та наукових робіт