- Головна
- Наука
- Наукова школа
Наукова школа
Назва наукової школи: Розробка та дослідження енергоощадних світлотехнічних та електротехнічних систем.
Рік заснування наукової школи ‒ 2000 р.
Засновники наукової школи ‒ Буняк А. М.. Ямко М. П., Тарасенко М. Г., Лупенко А. М., Андрійчук В. А.
Ключові наукові досягнення наукової школи за час існування: Протягом своєї діяльності членами наукової школи розроблено генеруючі системи для вивчення впливу магнітних та світлових полів на біологічні об'єкти та живі організми, проведено дослідження по впливу змінних світлових полів на біологічні об'єкти та моделювання фотобіологічних процесів в змінних світлових полях. Розроблено методи та технічні засоби для регулювання потужності розрядних джерел світла енергоощадними електронними пускорегулювальними апаратами.
Найбільш вагомі результати за 5 років:
Проведено дослідження енергетичних характеристик сонячних батарей та акумулюючих систем із суперконденсаторів. Проведено вимірювання в режимі реального часу густини енергетичного потоку сонячного випромінювання з врахуванням кліматичних умов території західного регіону України. Встановлено аналітичну залежність середньодобової енергії сонячного випромінювання від ступеня хмарності Е(ІЧ) протягом кожного місяця. Проведено розрахунок енергетичного потенціалу сонячного випромінювання для міст західного регіону: Львова, Хмельницького. Івано-Франківська, Чернівців та Тернополя. Наведено методику розрахунку сонячних енергетичних установок для зовнішнього освітлення населених пунктів. Представлені результати техніко-економічного розрахунку сонячної енергетичної установки для зовнішнього освітлення міста з населенням близько 1 млн. і більше, міста з населенням 200-300 тисяч (обласні центри) та населені пункти з населенням до 20 тисяч (районі центри).
Проведені науково-дослідні роботи:
ДІ 108-03 «Розробка та дослідження енергоекономічних електронних пускорегулюючих апаратів та безелектродних високочастотних люмінесцентних ламп», № д.р. 0103U003523;
ДІ 148-08 «Розробка методів вимірювання світлотехнічних параметрів та енергетичної ефективності напівпровідникових джерел світла», № д.р. 0108U001109.
Патенти на винаходи, ліцензійні угоди:
Пат. №96279 Україна : МПКА01G 9/20. Комбінований опромінювальний пристрій для світлокультури рослин/Гнатович М. І.. Андрійчук В.А.: № 201409205: заявл. 18.08.2014 ; опублік. 26.01.2015, Бюл. № 2.
Пат. №116216 Україна : МПК (2017.01) Н02J 7/00. Прилад балансування напруги на окремому суперконденсаторі акумудюючої батареї від перезаряду / Філюк Я.О., Андрійчук В.А., Липовецький М.М: № 201612215: заявл.01.12.2016 : опублік. 10.05.2017. Бюл. № 9.
Захищені докторські дисертації:
- Андрійчук В.А. «Науково-технічні основи підвищення ефективності опромінювальних установок для світлокультури рослин» (2003).
- Тарасенко М.Г. «Розвиток теорії і практики проектування пускорегулювальної апаратури для джерел оптичного випромінювання» (2012)
- Лупенко А.М. «Енергоефективні електротехнічні системи високочастотного живлення та керування для розрядник джерел світла» (2013)
Захищені кандидатські дисертації:
- КостикЛ.М. «Моделювання опромінювальних установок для світлокультури рослин та оцінка їх ефективності» (2008)
- Коваль В. П. «Підвищення енергоефективності джерел світла із спіралізованими вольфрамовими елементами» (2009)
- Белякова І.В. «Моделювання та розрахунок п'єзотрансформаторів, навантажених люмінесцентної лампою» (2012)
- Сіткар О. А. «Взаємодія потужного когерентного випромінювання з матеріалами, що застосовуються в світлотехніці» (2012)
- Осадца Я.М. «Вимірювання параметрів світлового поля за допомогою матричних фотоперетворювачів з цифровим представленням сигналу» (2012)
- Бабюк С. М. «Удосконалення математичних моделей оцінок параметрів налаштування джерел сигналів електроенергетичних систем за навантаженням» (2012)
- Басова Ю. О. «Дослідження енергоекономічних джерел світла побутового призначення та розробка рекомендацій щодо підвищення їх ефективності та якості» (2013)
- Сисак І. М. «Регулювання потужності розрядних джерел світла високочастотними електронними пускорегулювальними апаратами» (2013)
- Козак К.М. «Системний підхід до оцінки енергоефективності джерел світла та освітлювальних установок» (2014)
- Поталіцин С.Ю. «Розробка науково-технічних основ впровадження компактних люмінесцентних ламп в системи зовнішнього освітлення» (2016)
- Наконечний М.С. «Моделювання та розрахунок процесів у планарних індуктивних елементах для електронної пускорегулювальної апаратури люмінесцентних ламп» (2016)
- Філюк Я.О. «Світлотехнічні установки з автономним живленням» (2019)
- Кузь В.І. «Метод та система динамічного ультрафіолетового випромінювання для фізіотерапії» (2019)
- Бурмака В. О. «Підвищення енергоефективності суміщеного освітлення будівель з врахуванням енергетичного балансу приміщень» (2020)