Неформальна освіта

Неформальна освіта – процес здобуття освіти, що не регламентований місцем, терміном і формою навчання та не передбачає отримання документів про освіту державного зразка.

До неформальної освіти відносяться індивідуальні заняття, такі як сертифікатні програми, тренінги, короткострокові курси, літні школи та інші, які проводяться під керівництвом тренерів, репетиторів та інших фахівців. Ці заняття мають конкретні практичні цілі та спрямовані на досягнення короткострокових результатів. У більшості випадків неформальне навчання спрямоване на отримання слухачами актуальних практичних і теоретичних знань, розвиток навичок, використання сучасних методів у вирішенні професійних завдань, підвищення рівня професійної компетентності, а також на удосконалення існуючих знань та особистий саморозвиток.

Будь-хто, незалежно від віку, статі чи професії, може здобувати неформальну освіту, і результати цього навчання можуть бути враховані у формальному освітньому процесі. Таким чином, студентам відкривається можливість отримати оцінку за знання, отримані під час індивідуальних занять, не тільки в межах Університету, але й за його межами

Результати навчання, здобуті шляхом неформальної освіти, визнаються в системі формальної освіти в порядку, визначеному законодавством, а процедури їх визнання регламентується «Положенням про визнання у ТНТУ результатів навчання, отриманих у неформальній та/або інформальній освіті» (наказ № 4/7-156 від 26.02.2021; зі змінами від 22.10.2024 - наказ №4/7-1034 від 30.10.2024).

Події розділу